Bilimsel Danışma Kurulu

Prof. Dr. Gülçin Büyüközkan

Bilimsel Danışma Kurulu

Endüstri Mühendisi, Galatasaray Üniversitesi

Lisans hayatına İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde başlamıştır. Ardından yüksek lisansına Endüstri Mühendisliği alanında Boğaziçi Üniversitesinde devam etmiştir. Doktorasını Fransa’da AcadémiedeGrenoble’de tamamlamıştır. Eğitim süreci boyunca endüstri mühendisliği konusundaki bilgi ve becerilerini derinleştirmiştir.

Akademik kariyerine 1994 yılında Galatasaray Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak başlamıştır 2009 yılında Prof. Dr. unvanına yükselmiştir. Bu süre zarfında öğrencilere rehberlik etmenin yanı sıra çeşitli akademik görevlerde bulunmuştur.

Akademik kariyerinin yanı sıra birçok projede aktif rol almıştır. Bu projeler arasında, Fransa'daki Académie de Grenoble'dan Türkiye'deki Boğaziçi Üniversitesi'ne, İstanbul Teknik Üniversitesi'nden Galatasaray Üniversitesi'ne kadar birçok önemli kurum ve proje yer almıştır. Dijital sistemlerin modellenmesi, analizi, akıllı sistemlerin tasarımı ve analizi gibi konularda çalışmalara liderlik etmiştir.

Ayrıca, SCI, SSCI ve AHCI endekslerine giren saygın dergilerde yayınlanan birçok makaleye imza atmıştır. Öne çıkan makaleleri arasında "Digital Transformation in Education: A Systematic Review of Education 4.0" ve "Influential Factor Analysis for Cloud Computing Technology Service Provider" gibi konular bulunmaktadır.

Toplamda 224 yayın, 6717 Web of Science (WoS) atıfı, 8499 Scopus atıfı ve yüksek H-İndeks değerleri ile endüstri mühendisliği, mühendislik ve teknoloji alanlarındaki araştırmalara katkıda bulunmaya devam etmektedir. Galatasaray Üniversitesinde Mühendislik ve Teknoloji Fakültesinin Dekanıdır. Mavi Yeşil Dönüşüm: Marmara projesi kapsamında sektörlerin döngüsel ekonomi yolculuklarında rehberlik etmektedir.

Geri Dön